Radi Vám pomôžeme Po - Pia: 8:00 - 17:00  | 
+421 (0) 55 676 23 97info@lwork.sk

OKTÓBROVÁ SÚŤAŽ O NAJKRAJŠÍ PRÍBEH

Prišla jeseň a s ňou aj mesiac október. Nie nadarmo ho Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo za Mesiac úcty k starším. A prečo?

Pretože jeseň je dar. Zúročí celoročnú námahu a do života prinesie nadhľad, pokoru, vďačnosť, múdrosť a vyrovnanejší pohľad na svet. Tak, ako príroda vytvára na jeseň svojou farebnou paletou umelecké diela, tak sa aj človek stáva vo svojej jeseni života krásnym umeleckým dielom. Majster život ho vytvaroval rôznymi skúškami, problémami, ale aj radosťami a starosťami.  

„Najsilnejším prostriedkom proti starnutiu je láska.“ (John Stuart Mill)

Staroba je prirodzenou súčasťou života každého z nás. Nedá sa jej vyhnúť, prichádza pomaly, nenápadne. Práve tak, ako sa končí leto a začína sa jeseň. Sem tam niečo bolí, ubúda viac síl, objaví sa ďalšia vráska či neskôr obelejú vlasy. Staroba je výzva. Človek sa v spomienkach obzerá do minulosti. Pripomína nám, aby sme nestrácali čas a jeden druhému povedali milé slovo, že sa máme radi.

„Starí ľudia mnohokrát radšej zomrú, pretože nik pre nich nemá milé slovo.“ (Edward Albee)

Starší ľudia sú neraz odkázaní na našu pomoc. Aj v pokročilom veku si zaslúžia úctu, dôstojnosť a kvalitu života. Napokon im vďačíme za život, ktorý nám darovali, vďačíme im za skúsenosti a rady, ktoré nám odovzdali. Je našou povinnosťou stáť pri nich a pomáhať im počas ich jesene života.

„Váž si starca i vtedy, keby zo stareckej slabosti zabudol to, čo vedel.“ (Talmud)

V tomto mesiaci si možno viac ako inokedy uctievame starších ľudí, preto sme si v
L-WORKU pri tejto príležitosti pre vás pripravili SÚŤAŽ!

Zaspomínajte si, akým spôsobom ste si uctili starších, alebo im pomohli pri náročných životných situáciách.


Vaše krátke príbehy nám napíšte do komentára na našej Facebook stránke (pre súťažný príspevok kliknúť SEM) a inšpirujte ostatných. Nikdy nevieme, kedy budeme my tí, ktorí budú potrebovať pomoc.

Troch z vás, ktorých príbehy získajú najviac lajkov (páči sa mi to) odmeníme finančnou odmenou. Víťazné príbehy navyše získajú čestné miesto aj na našom firemnom blogu v ďalšom článku.

1. miesto: 100€

2. miesto: 50€

3. miesto: 30€

Súťaž bude prebiehať do 3. novembra. Víťazné príbehy vyhlásime a zverejníme do 10.11.2019.